biało-czarna bluzka – wykrój 118 Burda 6/2013

PODAJ DALEJ!

Lubię wracać do wykrojów, z których już korzystałam i tworzyć nowe, lepsze wersje. Daje mi to możliwość mierzenia moich postępów krawieckich. Ten model zachwycił mnie swoją prostotą. Posiada wszystko co lubię – stójkę, rękawy 3/4, zaokrąglone doły. Idealny, aby pobawić się trochę ciekawą tkaniną.

To był też jeden z pierwszych modeli koszulopodobnych, które szyłam. Polecam go serdecznie na wprawki przed bardziej skomplikowanymi modelami. Poprzednią – porcelanową – wersję znajdziecie tu. Wciąż ją od czasu do czasu noszę, choć jest niemożliwie oporna na prasowanie. Tym razem się wysprytniłam i uszyłam ją z mniej gniotącego materiału. Na dowód, zdjęcia zrobiłam przed prasowaniem! Myślę, że to lekko sztywna bawełna z domieszką,  ale głowy nie dam, bo to jeden z moich ustrzałów z second handu. Kupiłam tę tkaninę, bo mnie zaintrygowały kleksy i od początku wiedziałam, że trzeba będzie je jakoś skontrastować. Rozważałam żółte dodatki, bo lubię taki zestaw kolorystyczny . Ale ostatecznie przeważyła klasyczna czerń – myślę, że tak wygląda szlachetniej.

Ogólnie byłby to bardzo szybki projekt, bo wszystko miałam przemyślane i przećwiczone. Byłby, gdyby nie to, że teraz stawiam na perfekcję – a ta na drzewach nie rośnie i trzeba na nią zapracować w pocie czoło 🙂 I tak stójkę poprawiałam dwa razy, żeby na koniec się zorientować, że w oryginalnym modelu to ona jednak inaczej wyglądała – korzystałam z formy dostosowanej do mojej sylwetki.  No ale perfekcyjnej stójki już nie miałam zamiaru odpruwać. Drugi ból to jak zwykle były guziki. O ile wydzierganie ładnej dziurki to żaden problem, o tyle równe przyszycie guzików to już inna rzecz. Oczywiście wyznaczylam zapięcia po swojemu i potem trzy razy musiałam guziki odpruwać, żeby w końcu wyszło idealnie.

Ostatecznie jest bardzo zadowolona, uważam, że wyszło ciekawie, zawadiacko i eleganco jednocześnie. Idealna koszula do pracy. A przy tym ekonomicznie (5 zł materiał + 5 zł guziki), ekologicznie (materiał z second handu) i bardzo slow.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo satysfakcji z szycia!

Kasia


PODAJ DALEJ!

11 komentarzy

  1. Materiał jest bardzo ładny, dodatki czarne to już piękna klasyka z żółtymi, bardziej nowocześnie, ale trzeba dobierać już dół, tutaj pasuje do wszystkiego, podjęłaś dobrą decyzję, perfekcja widoczna w każdym calu, no niestety kosztuje to dużo więcej pracy i wysiłku. Bluzeczka jest piękna.
    Pozdrawiam 🙂

  2. bardzo intrygująca realizacja ze względu na materiał. Oryginalnie i tak po Twojemu – podoba mi się ! 🙂

  3. Bardzo ładna koszula, stójka wyszła Ci perfekcyjnie, podoba mi się również że zrobiłaś ją w innym kolorze. Bardzo lubię takie kontrasty, sama też mam w planie uszyć koszulę ze stójką w innym, kolorze ale na razie jest na szarym końcu długiej listy.

  4. Świetna ta koszula. Materiał superciekawy, fajnie wykończona, ładny kształt. Bardzo mi się podoba.

  5. Koszula cudo! Nic dodać, nic ująć, i cieszę się, że nie dodałaś, bo minimalizm wychodzi Ci mistrzowsko.

  6. Fajna koszula Ci wyszła, pięknie odszyta! 🙂 A print tkaniny jest bardzo ciekawy i zwraca na siebie uwagę 🙂

  7. Piękny efekt, wzór na materiale przyciąga wzrok. Podobają mi się też guziczki, lubię takie detale 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *